SKINDNA TEST

Pevnost a Elasticita

Genetický test SkinDNA ™ vám může pomoci určit, zda se u Vás vyskytují klíčové genetické variace spojené s akcelerovanou ztrátou kolagenu - ještě před tím než jsou jakékoliv příznaky viditelné.


K udržení pevné a svěží pokožky bez vrásek je nutný strukturální protein kůže zvaný Kolagen. Stejně jako mnoho jiných komponentů těla, i kolagen prochází v průběhu našeho života procesy produkce a recyklace. Když jste mladší, vaše tělo produkuje více kolagenu než se odbourá, ale po cca 40 letetech věku, se ztráta kolagenu může urychlit, což vede k poklesu
v oblasti zdraví a vzhledu vaší pokožky.


Vaše genetické predispozice hrají velkou roli při určování rychlosti s jakou se kolagen ve Vašem těle produkuje a odbourává. Klíčové změny v této genetické kategorii určují, zda je produkce a odbourávání kolagenu v rovnováze, nebo zda převládá odbourávání  kolagenu, což může vést k předčasnému výskytu vrásek, stárnutí a povolení kůže.

 

Glykace

Pokud jste jako většina lidí, pak není nikdo, kdo by vám řekl, o glykace. Ovlivňující kolagenu a elastinu vláken, glykace je nyní všeobecně známo, že hlavní příčinou zrychlené stárnutí kůže. Což způsobuje kolagenu a elastinu vlákna ztrácejí schopnost fungovat normálně, glykace je těžko zapletený do zrychlené stárnutí kůže. Naše genetické predispozice hrají velkou roli při určování hladiny glykémie. Klíčové změny v Tato genetická kategorie hrají klíčovou roli v prevenci glykace kůži. Je odpovědná za ovládání sérové ​​hladiny glukózy, energetického příjmu a uvolňování energie. S rozdíly v tomto genu
může ovlivnit vaše tělo schopnost udržovat normální hladinu glukózy a interferovat s energií metabolismus, což obojí vede k glykace. Glukóza je cukr vaše tělo používá jako svůj hlavní zdroj paliva. Pokud tomu tak není řádně metabolizuje,
glukóza se může vázat na kolagenu a elastinu vláken vaší pleti, které tvoří abnormální chemické mosty že příčina poškození tkáně. Tento proces, nazývaný glykace, způsobí, že vaše pleť, aby se stala rigidní a ztrácejí pružnost. Glykace také zhoršuje schopnost pokožky regenerace, což vede k laxnost pleti, popraskání, ztenčení, zarudnutí a neschopnost self-opravy.

Glykace

Pokud jste jako většina lidí, pak jste zřejmě neslyšeli o glykaci. Působící na vlákna kolagenu a elastinu tím že snižuje jejich normální funkci, má glykace za následek zrychlené stárnutí kůže. Což způsobuje, že vlákna kolagenu a elastinu ztrácejí schopnost fungovat normálně, glykace je tedy silně spojena s zrychleným stárnutím kůže. 

 

Naše genetické predispozice mají důležitou úlohu při určování hladiny glykémie. Klíčové SNP varianty v této genetické kategorii hrají klíčovou roli v prevenci glykace kůže. Jsou odpovědné za kontrolu hladiny glukózy v séru, příjmu a uvolňování energie. Různé variace tohoto genu mohou ovlivnit schopnost vaše těla udržovat normální hladinu glukózy a zároveň interferovat s energetickým metabolismem, což vede ke glykaci. 

 

Glukóza je cukr, který vaše tělo používá jako svůj hlavní zdroj energie. Pokud se však špatně metabolizuje, může se glukóza vázat na vlákna kolagenu a elastinu vaší kůže, které pak vytvoří abnormální chemické mosty což má za příčinu poškození tkáně. Tento proces, nazývaný glykace, způsobí, že vaše pleť se stane rigidní a ztratí pružnost. Glykace také zhoršuje schopnost pokožky se regenerovat, což vede k popraskání, ztenčení, zarudnutí pokožky a její neschopnosti sebe-obnovení.

 

Sluneční záření a Pigmentace

Sluneční UV záření je jedním z nejvýznamnějších příčin předčasného stárnutí pleti. Vaše geny hrají důležitou roli při určování, jak dobře se Vaše kůže přirozeně vyrovná se slunečním zářením. 

 

90% příznaků počátečního stárnutí, poškození a rakoviny kůže je zapříčiněno ultrafialovým (UV) zářením. Pokaždé, když je vaše pokožka vystavena UV záření, dojde k poškození kůže. Kumulativní účinek opakovaného poškození slunečním UV zářením způsobuje poškození epidermální DNA, záněty, a oxidační stres, což negativně ovlivňuje zdraví a vzhled vaší pokožky. 

 

Naše genetické predispozice hrají důležitou roli při určování toho, jak se vaše pokožka může přirozeně vyrovnat se slunečním zářením. Test SkinDNA™ odhalí, zda vaše pokožka má vyšší nebo nižší přírozený genetický sluneční ochranný faktor (gSPF™), a na základě jeho výsledku nabídne individuální strategii péče o pleť, která je speciálně navržena tak, aby v co nejvyšší míře chránila vaši pokožku na základě vašeho genotypu.

 
 

Volné radikály

Vědci nyní věří, že volné radikály jsou kauzální faktory v téměř každém známém onemocnění, od srdečních onemocnění artritidy, rakoviny až po  šedý zákal. Ve skutečnosti, jsou volné radikály tím hlavním viníkem procesu stárnutí kůže.
 

Výzkum SkinDNA™ ukázal, že množství antioxidantů v našem těle je přímo úměrné zdravému vzhledu vaší pleti! Volné radikály jsou vysoce reaktivní molekuly s krátkou životností, které mohou poškodit prakticky jakoukoliv molekulu v našem těle - včetně důležitých buněčných struktur nacházejících se v největším orgánu našeho těla - kůže. 

 

Ne všichni mají stejné množství volných radikálů! Detekováno bylo množství genetických variant souvisejících s kůží, které mohou ovlivnit produkci antioxidantů. Vaše SkinDNA™ skóre je jedním z nejdůležitějších údajů o genetické antioxidační schopnosti vašeho těla.

Citlivost a Záněty

Genetické varianty důležitých genů mohou vést k výskytu zánětů - jeden z nejvíce diskutovaných faktorů časného nástupu stárnutí.
 

Zamysleli jste se nad tím, proč se vaše pokožka stává citlivější v zimě, nebo proč vaše pokožka popraská při vyšších  teplotách? A co třeba kožní vyrážka nebo růžovka po nanesení parfémů nebo jiných kosmetických přípravků? Většina z těchto zarudnutí a zvýšené citlivosti kůže jsou způsobeny primární obranou vašeho těla - zánět. 

 

Vaše genetické predispozice hrají důležitou roli při normální nebo nadměrné produkci zánětlivých faktorů. Klíčové varianty genu testovány v této kategorii mohou identifikovat mnoho vysoce-reaktivních zánětlivých mechanismů, které způsobují podráždění kůže.

 

PROČ VYBRAT NÁŠ TEST DNA

1. SKINDNA systém - první anlytický test s plnohodnotným výstupem a predikcí genotypu vaší pleti a jejího stárnutí.

2. Laboratoř založena 1995 - více jak 20 let zkušeností

3. Přesnost 99.96% - vysoká analytická přesnost a vědecká výpovědní hodnota!

4. Testujeme až 16 SNP lokusů - naše SKINDNA testy analyzují 16 SNP (jednonukleotidový polymorfismus) genetických znaků 

5. Cenově velmi dostupné testy DNA - díky automtatizaci a nejmodernějších technologií cena testů začíná již od 3995 Kč

 

NYNÍ VYBERTE DNA TEST A OBJEDNEJTE POMOCÍ JEDNODUCHÉHO FORMULÁŘE

Ceny SKINDNA testů se liší podle rozsahu analýzy. Nejprve vyberte SKINDNA test a klikněte na zelenou ikonu "OBJEDNAT". Následně v objednávkovém formuláři upřesníte počet odběrových sad, způsob doručení odběrové sady a způsob platby za analýzu DNA. 

2990,- Kč

SKINDNA TEST BASIC

SKINDNA test BASIC detekuje genetické sekvence vaší DNA spojené s kvalitou vaší pokožky a pleti s laboratorní přesností 99.96%.

Výsledek testu obsahuje: SkinDNA profil a genetický rozbor vaší DNA ve vámi zvolených 3 oblastech péče o pleť.

3990,- Kč

SKINDNA TEST STANDARD

SKINDNA test STANDARD nabízí oproti testu BASIC rozšířenou diagnostiku DNA důležitých oblastí spojených s kvalitou vaší pokožky. 

 

Výsledek testu obsahuje: SkinDNA profil, podrobný genetický rozbor vaší DNA ve vámi zvolených 5 oblastech péče o pleť, doporučení v oblasti ochrany a přímé výživy pokožky, výživových doplňků stravy a profesionální péče nebo léčby. Navíc výsledek popisuje průvodní jevy, stavy a změny pokožky, které provázejí váš genotyp.

5990,- Kč

SKINDNA TEST PREMIUM

SKINDNA test PREMIUM nabízí komplexní diagnostiku genů spojených s kvalitou vaší pokožky a pleti, odbornou konzultaci a slevu na první procedůru v kosmetickém salónu.

 

Výsledek testu obsahuje: SkinDNA profil, komplexní genetický rozbor vaší DNA ve všech oblastech péče o pleť, doporučení v oblasti ochrany a přímé výživy pokožky, výživových doplňků stravy a profesionální péče nebo léčby. Výsledek také popisuje průvodní jevy, stavy a změny pokožky, které provázejí váš genotyp a detailní informaci o jednotlivých testovaných genech vašeho profilu.

DDC 

Československého exilu 2062/8
Praha 4, 14300

Tel: 234 093 841

Copyright © 2016-2020, DNA Diagnostické Centrum s.r.o., Testy DNA, SkinCare testy DNA, SkinDNA testy